Szukaj
Close this search box.

Zadbaj o piękne usta na wiosnę!

modne usta 2017

Spis treści

Dziś na tapetę weźmiemy urodę, a dokładniej – nasze usta. Jestem pewna, że przyznacie mi rację, jeśli powiem (tudzież napiszę), że makijaż odgrywa dość ważną rolę w codziennych stylizacjach. Mniej lub bardziej krzykliwy, genialnie dopełnia nasze outfity. Jest ich kropką nad „i”. Wiosną 2017 całą swoją uwagę będziemy skupiać na ustach. To one będą w centrum uwagi i zainteresowania. W tym sezonie usta muszą być nie tylko pomalowane na odpowiedni kolor (fiolet, róż, czerwień), ale także odpowiednio zadbane. Bo modny kolor prezentuje się pięknie wyłącznie na pięknych i zadbanych ustach.

Pielęgnujemy!

Modne usta w sezonie 2017, to usta zadbane i idealnie wypielęgnowane. Aby takie mieć, warto raz w tygodniu wykonać sumienny peeling. Najlepiej użyć do tego suchej szczoteczki do zębów. Szczotkując usta okrężnymi ruchami, pozbędziemy się martwego naskórka i tym samym skutecznie wygładzimy wargi. Na noc na usta możemy nałożyć domową maskę z miodu , która idealnie je odżywi i jednocześnie skutecznie wygładzi.

Malujemy!

Konturówka to podstawa ładnego wyglądu ust. W tym sezonie warto w nią zainwestować. Dzięki konturówce, najmodniejsze pomadki będą prezentować się jeszcze lepiej, a cały makijaż będzie pod odpowiednią kontrolą. Konturówka sprawi, że szminka będzie utrzymywała się na ustach dłużej i nie będzie się rozmazywać. Co ważne, za pomocą konturówki lub szminki w kredce można zaznaczyć łuk kupidyna, który pięknie podkreśla kształt ust. Uwaga! Konturówka zawsze musi być taka sama lub przynajmniej jak najbardziej zbliżona do odcienia szminki. Nigdy nie może być wyraźnie ciemniejsza. Nie może być tak, że obrys ust będzie bardziej widoczny niż wypełnienie.

Utrwalamy!

Każda z nas chce cieszyć się wykonanym makijażem przez długi czas, a najlepiej cały dzień. Aby szminka pozostawała na ustach długo i w międzyczasie nie rozmazywała się, warto wcześniej nałożyć na usta odrobinę korektora. Sprawdzonym trikiem na utrwalenie makijażu ust jest również odciśnięcie ust na chusteczce zaraz po pierwszym pomalowaniu. W momencie, kiedy pomalujemy usta pomadką po raz drugi, kolor będzie trzymał się o wiele dłużej.