Szukaj
Close this search box.

Ochroń pupila przed pchłami!

Spis treści

Dziś będzie o pchłach. Mimo, że do sezonu letniego pozostało jeszcze trochę czasu, już teraz warto się do niego przygotować, a przede wszystkim warto do niego przygotować swojego pupila. Pchły to obok kleszczy jedne z najbardziej uciążliwych intruzów. Nie dość, że boleśnie gryzą, to na dodatek mogą wywołać egzemę oraz alergiczne pchle zapalenie skóry (APZS) – dolegliwość, która poza łysieniem, może spowodować stany zapalne okolic brzucha oraz problemy z trawieniem. Jak uchronić pupila przed inwazją dokuczliwych insektów? Jaki środek na pchły zastosować, aby codzienne spacery nie były zmorą, a przyjemnością? O tym poniżej.

Czym grozi atak pcheł?

Wbrew pozorom, mała pchła może spowodować wiele złego. Przede wszystkim jej ugryzienie może negatywnie wpłynąć na zdrowie i samopoczucie naszego czworonożnego przyjaciela. Jeśli pasożyty zaatakują młodego psiaka lub zwierzaka osłabionego wiekiem lub chorobą, wówczas spustoszenia w organizmie mogą być jeszcze większe. Głównym zagrożeniem, które pojawia się w przypadku ataku insekta jest uporczywy świąd. W wyniku intensywnego drapania się zwierzaka, mogą powstać nie tylko bolesne rany, ale także stany zapalne skóry. Drapanie wynikające z intensywnego świądu, może też spowodować łysienie, a nawet i całkowite wypadanie sierści. Trzeba także pamiętać, że pchły przenoszą rozmaite pasożyty. Do najgroźniejszych zalicza się tasiemca psiego, a także nicienie. Gryząc i pijąc krew, pchły mogą także roznosić groźne zarazki i tym samym doprowadzić zwierzaka do anemii.

Depositphotos_27972417_original

Zapobieganie pchłom

środek na pchły dla psów
Controline – skuteczny środek na pchły

Chcąc ochronić pupila przed inwazją pcheł należy pamiętać o odpowiedniej profilaktyce. Na czym ona polega? Przede wszystkim warto zadbać o sumienną higienę małego przyjaciela. Należy regularnie czyścić sierść pupila, a także dbać o czystość otoczenia, w którym zwierzę przebywa. Pomocne w usuwaniu ewentualnych pcheł jest częste odkurzanie domu. Pamiętajcie, że dywan to takie miejsce, w którym groźne insekty uwielbiają wręcz się chować i czekać na swoją ofiarę. Odkurzać należy nie tylko dywany, ale także legowisko zwierzaka. Na pewno warto zakupić specjalną obrożę przeciwko pchłom. Dobrej jakości obroża jest w stanie zagwarantować ochronę nawet do 8 miesięcy. Osobiście nie polecam Wam tak głośno reklamowanych szamponów przeciw pchłom. Prawda jest taka, że ich działanie nie jest skuteczne. Zamiast szamponu lepiej zakupić środek na pchły do bezpośredniej aplikacji na skórę. Moim numerem jeden jest Controline. W skład leku wchodzi substancja o udowodnionym bezpieczeństwie stosowania – fipronil. Środek na pchły Contoline posiada neutralny zapach i nie podrażnia skóry pupila. Dużą zaletą preparatu jest łatwość aplikacji. Zazwyczaj lek stosuje się w dwóch miejscach – wzdłuż grzbietu zwierzaka oraz pomiędzy łopatkami.

Controline – skuteczny środek na pchły

Chyba nie będzie przesadą jeśli powiem, że środek na pchły Controline to jeden z lepszych preparatów, jakie dostępne są na rynku. Na mojego pupila działa bez zastrzeżeń. Najważniejsze jest, że lek skutecznie zapobiega infestacji dorosłych pcheł przez okres do 2 miesięcy. Sekretem skuteczności Controline jest to, że preparat przenika w głąb skóry zwierzaka, gdzie równomiernie rozprzestrzenia się w warstwie lipidowej. Następnie przez gruczoły łojowe jest systematycznie uwalniany na powierzchnię naskórka, tworząc warstwę ochronną skutecznie zabezpieczającą przed ponowną inwazją ektopasożytów. Controline dostępny jest w kilku wariantach do wyboru, w zależności od wagi psiaka.

Środek na pchły dla psów o wadze 2-10kg
Środek na pchły dla psów o wadze 2-10kg

 

Preparat na pchły dla psów o wadze 10-20kg
Preparat na pchły dla psów o wadze 10-20kg

 

Preparat na pchły dla psów o wadze 20-40kg
Preparat na pchły dla psów o wadze 20-40kg

 

Środek na pchły dla psów powyżej 40kg
Środek na pchły dla psów powyżej 40kg