Szukaj
Close this search box.

Urodowy niezbędnik: tusz do rzęs

jaki tusz do rzęs wybrać

Spis treści

Kobieta do wykonania codziennego makijażu potrzebuje zaledwie trzech kosmetyków: dobrego podkładu do twarzy, różu do policzków i tuszu do rzęs. Ten ostatni uważany jest za najważniejszy ze wszystkich. Podkreślając i wydłużając rzęsy, działa cuda z naszym spojrzeniem. Odpowiednio dobrany do potrzeb tusz gwarantuje zmysłowe i hipnotyzujące spojrzenie. Mimo, że każda z nas wie, jak ważny w makijażu jest tusz do rzęs, nie każda wie jednak jak wykorzystać wszystkie jego możliwości. Wybór tuszów do rzęs jest ogromny. Mamy tusze pogrubiające i wydłużające, a także podkręcające i zagęszczające rzęsy.

Jaki tusz do rzęs wybrać?

Podczas wyboru tuszu do rzęs każda z nas musi się zastanowić, czego dokładnie od tuszu oczekuje i jaki efekt chce dzięki niemu osiągnąć. Musimy wiedzieć, czy chcemy mieć rzęsy długie, czy bardziej nam zależy na rzęsach gęstych i wyrazistych. I tak dalej. Poza tym, musimy określić jaki typ rzęs mamy – długie czy krótkie, proste czy podwinięte, rzadkie czy gęste. To bardzo ułatwi poszukiwania. Wiedząc jakie rzęsy mamy i czego im brakuje do perfekcyjnego wyglądu, będziemy wiedziały jaki kosmetyk wybrać.

Idealny tusz do rzęs ma klasyczną szczoteczkę z włoskami o jednej długości, która zapewnia naturalny efekt. Idealne tusze do rzęs to również takie, które mają silikonową szczoteczkę. Tego typu szczoteczka świetnie sobie radzi z rozczesaniem rzęs, delikatnie je wydłuża i podkręca. Idealne tusze pogrubiające posiadają szczoteczkę stożkową. Aby mocno podkręcić rzęsy, zwłaszcza te bardzo krótkie, warto wybrać tusz ze szczoteczką w formie kuleczki.

dobre tusze do rzęs

Jak prawidłowo malować rzęsy?

Wiele z nas maluje rzęsy od kilkunastu lat i wciąż robi to źle. Dlaczego? Błędnie myślimy, że im więcej nałożymy na rzęsy kosmetyku, tym lepszy efekt uzyskamy. Tymczasem prawda jest taka, że mniej znaczy więcej. Musimy w końcu w to uwierzyć. Zbyt duża ilość tuszu do rzęs nie wydłuży ich bardziej, ani nie podkręci lepiej. Jedyne co zrobi, to zlepi rzęsy i spowoduje na nich grudki.

Warto pamiętać, że rzęsy malujemy delikatnie i zawsze przy pomocy ważnych (a więc nieprzeterminowanych) kosmetyków. Przed pomalowaniem rzęs można zastosować na nie zalotkę. Nałożony później tusz do rzęs tylko wzmocni jej działanie. Malowanie rzęs zaczynamy od ich nasady, wykonując zygzakowate ruchy ku górze, aż po same końcówki rzęs. Bardzo ważne jest to, aby kosmetyk znalazł się tuż przy powiece, gdyż dzięki temu rzęsy wydaja się dłuższe, a całość makijażu staranniejsza. Nie nakładajmy nigdy więcej niż dwie warstwy tuszu. W przeciwnym razie efekt będzie zbyt przerysowany. Dolne rzęsy należy malować trzymając szczoteczkę pionowo, używając tylko samego jej czubka. Jeśli na naszych rzęsach pozostały grudki trzeba je przeczesać grzebykiem do rzęs.