Szukaj
Close this search box.

Zadbaj o swoje rzęsy!

pielęgnacja rzęs

Spis treści

Każda z nas marzy o pięknych, długich i gęstych rzęsach. I każda z nas może takie mieć. I nie chodzi mi tu wcale o przedłużanie czy zagęszczanie rzęs u kosmetyczki. Jeśli zadbamy o nasze rzęsy poprzez właściwą – codzienną ich pielęgnację, to odwdzięczą się nam doskonałą kondycją. Jak pielęgnować rzęsy? Poniżej znajdziecie  kilka prostych, domowych sposobów.

  1. Demakijaż

Demakijaż to jedna  z najważniejszych czynności. Dlaczego? Bo kładąc się spać z pozostawionym na rzęsach tuszem, zanieczyszczeniami czy kurzem przyczyniamy się tylko do ich osłabienia. Tusz obciąża rzęsy. Jeśli nie zostanie  zmyty na koniec dnia spowoduje ich łamanie i… wypadanie. Tak więc zanim położycie się spać nie zapominajcie o demakijażu oczu! Ale uwaga! Wykonując demakijaż nie wolno trzeć ani oczu, ani rzęs. Najlepiej wacik nasączony płynem do demakijażu przyłożyć na kilka sekund do oka, a dopiero potem delikatnie przetrzeć nim rzęsy. W ten sposób tusz będzie miał szansę nieco się rozpuścić i łatwiej zejdzie z rzęs.

  1. Odżywki

Profesjonalne odżywki do rzęs to coś, w co warto zainwestować. Takie odżywki doskonale odżywią rzęsy, wzmocnią je i przyspieszą ich wzrost. Oczywiście efekty stosowania odżywki będą zależeć od waszej systematyczności. Jeśli odżywkę będziecie nakładać regularnie, na pewno wasze rzęsy zyskają dobrą formę i będą jeszcze piękniejsze.

demakijaż rzęs

  1. Wazelina

Wazelina na rzęsy? Dokładnie tak! Produkt, który najczęściej  kojarzy się ze spierzchniętymi ustami i przesuszoną skórą, świetnie sprawdza się także w pielęgnacji rzęs. Raz na jakiś czas warto posmarować rzęsy odrobiną wazeliny. Kosmetyk ten zapobiega łamliwości oraz wysuszaniu rzęs. Dzięki wazelinie rzęsy staną się grubsze i wzmocnione.

  1. Olejek rycynowy

Godnym polecenia  produktem jest też olejek rycynowy. Tak naprawdę nie jest on niczym nowym. Po taki olejek sięgały nasze mamy, a nawet ich babcie. Dzięki temu, że w swoim składzie zawiera on witaminę A i witaminę E sukcesywnie wzmacnia rzęsy i czyni je o wiele mocniejszymi. Jak stosować olejek w pielęgnacji rzęs? Najlepiej patyczek kosmetyczny zanurzyć w olejku, a następnie posmarować nim rzęsy (podobnie jakbyśmy malowały rzęsy). Najlepsze efekty uzyskuje się, gdy specyfik nakłada się na noc, na dokładnie oczyszczone włoski.