Szukaj
Close this search box.

Zabiegi kosmetyczne, które pomogą każdemu. Co wybrać?

Spis treści

W gabinetach kosmetycznych skorzystać można obecnie z wielu zabiegów, które powalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów na praktycznie każdym typie skóry. Jakie z nich warto wziąć pod uwagę? Zobacz najpopularniejsze procedury, które sprawdzą się również u Ciebie!

Oczyszczanie skóry metodą mikrodermabrazji

Aby skóra była dogłębnie oczyszczona, warto zdecydować się na profesjonalne zabiegi oczyszczające prowadzone w salonach kosmetycznych. Podczas nich stosuje się odpowiednie kosmetyki i narzędzia, dlatego efekt jest wtedy o wiele lepszy niż w przypadku zabiegów oczyszczających twarz w domu.

Jednym z popularnych zabiegów jest mikrodermabrazja, która polega na mechanicznym usuwaniu naskórka za pomocą specjalnych urządzeń ze ściernymi głowicami. Są one wykończone diamentami lub korundem. Również dostępna jest oxybrazja, czyli zabieg oczyszczający odbywający się z użyciem tlenu i wody.

Mikrodermabrazja daje bardzo dobre efekty i pozwala na złuszczenie martwego naskórka oraz na zmniejszenie widoczności niedoskonałości skórnych. Przygotowuje ona również skórę do dalszych procedur.

Peelingi kwasowe w gabinecie kosmetycznym

Kolejnym popularnym i polecanym zabiegiem są różnego rodzaju peelingi kwasowe, które pozwalają na oczyszczenie skóry, ale też skutecznie niwelują jej niedoskonałości, na przykład jak zmarszczki, blizny, przebarwienia.

Prowadzone w gabinecie peelingi kwasowe są mocniejsze od tych przeznaczonych do użytku domowego, więc pozwalają one na osiągnięcie jeszcze lepszych wyników.

W mieście Gliwice salon kosmetyczny – https://cataleyabeauty.pl/ również może zaoferować tego typu zabiegi. Warto wybrać polecany gabinet, gdzie można skorzystać z najwyższej jakości obsługi pod okiem doświadczonej kosmetyczki.

Rytuały pielęgnacyjne z użyciem masek

W gabinetach kosmetycznych bardzo popularne są również zabiegi określane mianem rytuałów pielęgnacyjnych. To kilkuetapowe procedury, które polegają na oczyszczeniu skóry, nałożeniu na nią maski pielęgnującej, a następnie na jej zmyciu i zastosowaniu kremów.

Do wyboru są różne rytuały pielęgnacyjne, które mogą być dobrane również specjalnie do typu cery oraz jej potrzeb, na przykład mogą one niwelować przebarwienia, zmniejszać trądzik, zapewnić intensywne nawilżenie cery.

Inne polecane zabiegi:

  • zabiegi modelujące ciało

  • zabiegi z falami radiowymi

  • depilacja gabinetowa

  • masaże twarzy i ciała

Warto więc pomyśleć o wizycie w dobrym salonie urody. Tam można uzyskać pomoc doświadczonej kosmetyczki, która będzie mogła zalecić odpowiednie rodzaje zabiegów, aby uzyskać jeszcze lepszy wygląd cery w zależności od jej rodzaju oraz indywidualnych potrzeb.