Szukaj
Close this search box.

Co zamiast kawy na dzień dobry?

cco zamiast kawy jako pobudka

Spis treści

Poranne pobudki nie należą do najprzyjemniejszych, dlatego większość z nas ratuje się małą czarną. W wielu przypadkach jest to mocna mała czarna. Cóż, kawa mimo iż smaczna, nie zawsze wychodzi nam na zdrowie, zwłaszcza jeśli jest pita w dużych ilościach. Dlatego też na pewien czas warto zrobić sobie detoks od kawy. Myślicie, że przez to będzie wam się gorzej wstawać lub nie będziecie w stanie się dobudzić? Błąd. Istnieje wiele alternatyw dla kawy. Co zamiast kawy pomoże nam wstać rano z łóżka? Oto kilka propozycji.

  1. Poranne rozciąganie

Jeśli przyjrzycie się kotu to od razu zauważycie, że po każdej drzemce solidnie się przeciąga. I wy powinniście robić dokładnie to samo. Porządne rozciągnięcie mięśni i stawów od razu postawi was na nogi. Mózg otrzyma sygnał, że już nie śpicie, dzięki czemu organizm od razu będzie gotowy do wstania z łóżka. Jeśli dodatkowo połączycie rozciąganie z głębokim oddychaniem, dotlenicie organizm, a także pobudzicie krążenie krwi i limfy. W ten sposób po krótkiej chwili będzie czuć się jak nowo narodzeni.

  1. Szklanka wody z cytryną

Zaraz po wstaniu z łóżka warto zaserwować sobie do picia nie kawę, a ciepłą wodę z dodatkiem soku z cytryny. Jeśli nie lubicie kwaśnego smaku, możecie całość posłodzić miodem. Taka mikstura nie tylko skutecznie budzi, ale także przyśpiesza perystaltykę jelit i odkwasza organizm. Cytryna ma dużo witaminy C, działa na organizm oczyszczająco, wzmacniająco i pobudzająco.

woda z cytryną na czczo
szklanka wody z cytryną to gwarancja udanego poranka
  1. Obmycie twarzy lodowatą wodą

Czas na poranną toaletę. Jeśli zaczniecie ją od przemycia twarzy i okolic oczu lodowatą wodą, od razu poczujecie się o niebo lepiej. Chłodna woda w oka mgnieniu zmywa resztki snu i skutecznie stawia na nogi. Poza tym, niweluje opuchliznę spod oczu i wspaniale orzeźwia.

  1. Energiczny masaż

Jeśli macie czas na poranny prysznic, zadbajcie o energiczny masaż ciała. Nie musi trwać on długo, ważne aby był dość mocny. Taki masaż pobudza krążenie, dzięki czemu budzi i rozbudza. Dodatkowo, masaż szorstką szczotką pozwala ujędrnić i uelastycznić skórę oraz wzmacnia odporność organizmu.