Szukaj
Close this search box.

Zasada działania skubarki do drobiu

skubarka do drobiu

Spis treści

Skubarka do drobiu jest urządzeniem, którego nie może zabraknąć w żadnym zakładzie zajmującym się hodowlą drobiu. Sprzęt ten w znacznym stopniu przyśpiesza proces produkcyjny, a przy tym jest niezwykle łatwy w obsłudze. Co najważniejsze, tusza drobiu w urządzeniu nie ulega uszkodzeniu, a skóra i kości pozostają całe. Odkryj, na jakiej zasadzie działają nowoczesne skubarki do drobiu.

Jak zbudowana jest i jak działa skubarka drobiu?

Dostępne w ofercie rynkowej skubarki do drobiu różnią się od siebie głównie konstrukcją, a także sposobem działania. Standardowe urządzenie niemal zawsze ma jednak kształt cylindra, na którym znajduje się element centralny – czyli bęben. W nim umieszcza się tuszę drobiową, która wcześniej została wyparzona i przygotowana do odpierzenia. Komora, w której zostały umieszczone tusze, zaczyna wirować z dużą prędkością – zależnie od wybranego modelu istnieje również możliwość kontrolowania prędkości obracania się bębna. Pozwala to wówczas na dopasowanie obrotu do wielkości tuszy, która jest w środku.

Specjaliści z takich firm jak Bio Eggs Aksu Spółka Jawna podkreślają, że ważnym elementem urządzenia są specjalne kauczukowe wypustki przypominające palce. Te znajdują się wewnątrz bębna, a ich rozmiar, kształt oraz ilość ma bardzo duże znaczenie. Dostosowane są bowiem do rodzaju drobiu, jaki będzie w nich obrabiany. Wypustki wykonywane są z miękkiego materiału. W ten sposób tusza drobiowa nie ulegnie uszkodzeniu podczas obróbki.

Najważniejsze zalety skubarki do drobiu

Urządzenie, jakim jest skubarka do drobiu to nieoceniony dodatek w każdej firmie zajmującej się hodowlą na szeroką skalę. Cena sprzętu zależy głównie od producenta, jak i sposobu wykonania. Dzięki niej w znacznym stopniu przyśpiesza się prace w zakładzie. Do najważniejszych zalet urządzenia zaliczyć można między innymi:

  • bezpieczeństwo,
  • wydajność.

Sprzęt zdecydowanie zwiększa wydajność produkcyjną, w porównaniu z tradycyjnym, ręcznym skubaniem tuszy drobiowej. Jest to szczególnie ważne, kiedy zakład produkuje jej duże ilości. Szacuje się, że w ciągu jednej minuty pracy dzięki nowoczesnym urządzeniom można obrać nawet do sześciu kurczaków jednocześnie.

Ważne jest również zachowanie bezpieczeństwa, w tym przypadku chodzi głównie o obrabianą tusze. Miękkie wypustki mają za zadanie nie tylko dokładnie obrać kurczaka, ale przede wszystkim uchronić go przed porwaniem skóry czy połamaniem kości. Struktura mięsa pozostaje nienaruszona, co jest jedną z najważniejszych kwestii, kiedy trafia ono do sprzedaży.