Szukaj
Close this search box.

Akcja: płaski brzuch

sposoby na płaski brzuch

Spis treści

Płaski brzuch to marzenie każdej z nas. No, przynajmniej większości. Niestety nie każda z nas została obdarowana przez matkę naturę dobrymi genami. Niektóre dziewczyny muszą się solidnie napracować, aby móc założyć krótszy top. Czy wiesz, że same „brzuszki” to nie wszystko, żeby te jakże trudne partie ciała były faktycznie płaskie? Sekretem ładnego brzucha jest odpowiedni jadłospis, ćwiczenia ogólnorozwojowe i odpoczynek. Zaskoczył cię ten ostatni element? Niepotrzebnie. Zestresowany organizm ma większą skłonność do odkładania tłuszczu. Dlatego tak ważne jest nauczenie się panowania nad stresem. Ale od początku.

Płaski brzuch – odżywianie

Zanim powiemy sobie co jeść, a czego nie, uściślijmy sobie jedną kwestię. Wszelkie głodówki, niedobory kaloryczne, czy diety 1000 kalorii w ogóle nie wchodzą w grę. Jedząc mało nie schudniesz i nie pozbędziesz się tłuszczyku. Jeśli będziesz ważyła mniej to tylko dlatego, że zejdzie ci woda. Nie daj się zwieść, że jest inaczej. Chcesz mieć płaski brzuch? Zacznij jeść regularnie. Idealny plan żywieniowy to 5 posiłków dziennie, zjadanych mniej więcej co 3 godziny. Dzięki temu unikniesz napadów wilczego głodu i nie będziesz podjadać. A jeśli nie będziesz podjadać, stopniowo będziesz zrzucać nadbagaż. Na początek możesz zastosować dietę 1300-1400 kalorii – nie mniej. Z czasem, gdy osiągniesz zamierzony efekt, koniecznie zwiększ kaloryczność posiłków. Ale rób to stopniowo. W ten sposób unikniesz efektu jo-jo.

co jeść na płaski brzuch

Płaski brzuch – co dokładnie jeść?

Są pewne produkty spożywcze, które wspomagają utratę tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha. Genialnym rozwiązaniem są płatki owsiane i siemię lniane, będące prawdziwą skarbnicą błonnika pokarmowego. Wspomagająco w odchudzaniu działają sałaty i cukinia. Są małokaloryczne, więc na przekąskę sprawdzają się idealnie. Dobrym wyborem są też jabłka. Nie jest tajemnicą, że zawarte w nich pektyny działają na jelita niczym miotełka i wymiatają z nich to, co niepotrzebne. Dobry jest też chudy nabiał, szczególnie jedzony na kolację. Nie dość, że podkręca przemianę materii, to jeszcze zawarte w nim białko przyczynia się do budowy mięśni.

jeszczenie na płaski brzuch

Czego nie jeść?

Chcąc pozbyć się tłuszczyku z brzucha, należy wykluczyć z menu niektóre produkty. Przede wszystkim – sól. To ona odpowiedzialna jest za zatrzymywanie wody w organizmie i powiększony rozmiar brzucha. Następnie wykluczeniu powinno podlegać jedzenie typu fast food, a więc pizza, frytki, czy hamburgery. Do minimum należy ograniczyć dania smażone. Są wysokokaloryczne i ciężkostrawne.

Treningi na płaski brzuch

Robienie tzw. „brzuszków” nic nie da, jeśli wcześniej nie pozbędziesz się tłuszczyku z newralgicznych partii. Co z tego, że będziesz kształtować mięśnie, jeśli wciąż będą one zakryte pod warstwą tłuszczu? Co zatem robić? Zacznij ćwiczyć ogólnie. Możesz na przykład biegać i maszerować. Bieganie jest o tyle dobrym sportem, że odchudza wszystkie partie ciała, nie tylko nogi, ale również brzuch i biodra. Regularnie biegając już po miesiącu można zauważyć zmianę w wyglądzie. Twoje nogi staną się smuklejsze, a brzuch bardziej płaski. Możesz też zapisać się na siłownię i ćwiczyć na orbitreku lub steperze. To także świetny sposób na płaski brzuch!