Szukaj
Close this search box.

Płaski brzuch – sprawdź, co jeść

dieta na płaski brzuch

Spis treści

Płaski brzuch to marzenie wielu z nas. Czasami pracujemy na niego miesiącami, a nawet i latami. Nierzadko, mimo ciężkiej pracy i wylewania siódmych potów na siłowni, nie widzimy pożądanych efektów. W czym tkwi problem? Prawdopodobnie w diecie. Nie od dziś wiadomo, że ładny i płaski brzuch wypracowuje się w kuchni, a nie w klubie fitness. Co jeść, a czego nie chcą mieć ładny brzuszek?

Pokarmy bogate w błonnik

Chcesz mieć płaski brzuch? Zaprzyjaźnij się z produktami, które są dobrym źródłem błonnika pokarmowego. Nie dość, że pomagają zredukować masę ciała i tkankę tłuszczową to jeszcze przyczyniają się do „odchudzenia” brzucha. Warto w tym miejscu dodać, że błonnik zapewnia sytość na dłuższy czas, dzięki temu nie mamy skłonności do podjadania między posiłkami, a także nie odczuwamy napadów wilczego głodu. Szczególnie warto zwrócić uwagę na zielone warzywa i owoce takie, jak kiwi, ananas, jabłka czy grejpfruty. Zamiast dań smażonych, należy przestawić się na potrawy gotowane na parze i grillowane, a więc te, które nie obciążają układu pokarmowego i nie powodują wzdęć.

dieta na płaski brzuch

Płaski brzuch, a jedzenie mięsa

A co z mięsem w diecie na płaski brzuch? Oczywiście jak ktoś lubi, nie musi go wykreślać ze swojego jadłospisu. Warto tylko zadbać o to, aby zjadać mięso chude – najlepiej drobiowe. Na płaski brzuch poleca się też ryby zarówno duszone, jak i grillowane. A co z nabiałem i jajkami? Nabiał i jajka mogą także znaleźć się w diecie na płaski brzuch.

co jeść na płaski brzuch

Czego nie jeść

Chcąc mieć ładny brzuszek należy wprowadzić do życia, a przede wszystkim codziennego menu pewne zmiany. Na pewno należy całkowicie zaprzestać jedzenia potraw smażonych na głębokim tłuszczu. Ograniczyć należy zjadanie jedzenia typu fast food oraz słodyczy w szerokim rozumieniu tego słowa. Również czerwone mięso podlega wykluczeniu lub przynajmniej mocnemu ograniczeniu.

Regularność ma znaczenie

Aby mieć ładny brzuch należy przestrzegać zdrowego odżywiania się oraz jeść regularnie. To właśnie regularność ma duży wpływ na ładny wygląd naszego brzucha. Zamiast więc objadać się 3 razy dziennie, należy podzielić racje żywieniowe na 5-6. Zjadając mniej a częściej nie obciążymy układu trawiennego i tym samym nie wywołamy niestrawności, a wraz z nią wzdęć. Ważne, żeby nie podjadać między poszczególnymi posiłkami. Jedząc regularnie nie będziesz mieć potrzeby sięgania po przekąski między jednym, a drugim i kolejnym posiłkiem. W ten sposób obwód talii z tygodnia na tydzień będzie się zmniejszał. Sam brzuch również będzie wyglądał lepiej.