Szukaj
Close this search box.

Płaski brzuch w prostych krokach

dieta na płaski brzuch

Spis treści

Zbliża się lato i na pewno będziesz chciała wskoczyć w seksowne bikini. Niestety, efekt wow może popsuć odstający brzuszek. Spokojnie, nie ma co panikować! Może formy życia nie zdążysz zrobić do lata, ale masz jeszcze czas, żeby popracować nad swoim brzuchem. Jeśli zaczniesz dziś, w lipcu lub sierpniu bez żadnych kompleksów będziesz mogła założyć wymarzony strój kąpielowy. Musisz wiedzieć, że brzuch to jedna z bardziej problematycznych partii ciała. To, że nie jest idealny płaski nie zawsze musi być efektem lenistwa i biernego stylu życia. Czasami złe nawyki żywieniowe lub brak dostatecznej wiedzy dietetycznej sprawiają, że brzuch nie jest wystarczająco płaski. Odstaw niektóre produkty żywnościowe, a twój brzuch wróci do pożądanej formy.

NIE dla potraw smażonych w głębokim tłuszczu

Potrawy przygotowywane w głębokim tłuszczu są nie tylko kaloryczne i groźne dla zdrowia, ale także ciężkostrawne. Smażone dania bardzo powoli się trawią i spowalniają perystaltykę jelit. W momencie, kiedy treść pokarmowa nie przesuwa się w jelitach sprawnie, zostaje zakłócona sekrecja soków trawiennych. Efekt? Zalegający w jelitach pokarm zaczyna podlegać procesom fermentacyjnym i gnilnym zamiast trawiennym. W rezultacie pojawia się więcej gazów i bolesne wzdęcia. Brzuch nie tylko odstaje, ale też staje się optycznie większy. Jeśli chcesz mieć płaski brzuch, koniecznie odstaw wszystko, co jest smażone – ulubione pączki również!

Jak schudnąć z brzucha? Odstaw nabiał

Serki, jogurty, mleko. Większość z nas je lubi. Tymczasem nabiał może powodować niestrawność i związane z nią wzdęcia. Efekt tego będzie taki, że nawet bardzo płaski brzuch po zjedzeniu jogurtu stanie się okrągły niczym balon. Sprawdź na sobie, czy aby po spożyciu nabiału nie masz problemów z brzuchem. Jeśli tak, koniecznie zmniejsz jego ilość w swojej diecie lub na jakiś czas odstaw zupełnie. Nabiał na bazie mleka krowiego możesz z powodzeniem zastąpić produktami z mleka roślinnego.

płaski brzuch a mleko
źródło: pixabay

Odstaw wszystko, co pikantne

Pikantne potrawy smakują. Niestety dla naszego brzucha mogą być wrogiem numer jeden. Dlaczego? Bo mogą bardzo podrażniać delikatną błonę śluzową i tym samym prowadzić do rozmaitych zaburzeń w funkcjonowaniu układu pokarmowego. A podrażnienia jelit i żołądka dość często objawiają się gromadzeniem się gazów, wzdęciami, co z kolei skutkuje powiększeniem obwodu brzucha. Chcesz mieć płaski brzuch? Uważaj na pikantny ketchup i musztardę. Wyrzuć takie przyprawy, jak: curry czy pieprz kajeński.

Płaski brzuch? Powiedz nie procentom!

Na pewno słyszałaś, że alkohol to same puste kalorie. Ale to nie wszystko. Może też spowodować nadwrażliwość jelit. A co za tym idzie, bolesne wzdęcia i przelewanie się treści pokarmowych. O jego negatywnym wpływie na ludzki organizm można by pisać godzinami. Tak czy siak – chcesz mieć płaski brzuch? Powinnaś zrezygnować z alkoholu. Jedynie od czasu do czasu możesz napić się lampki czerwonego wina.

jak mieć płaski brzuch
źródło: pixabay

NIE dla kolorowych napojów gazowanych

Napoje gazowe to prawdziwe zło. Przez zawartość dwutlenku węgla, skutecznie rozpychają żołądek i jelita. Co prawda gaz z napoju zostaje ostatecznie wchłonięty w jelicie cienkim i przetransportowany z krwią do płuc, ale pozostaje w jamie brzusznej na tyle długo, że powoduje rozdęcie tego obszaru. Szczególnie podatne na gromadzenie się bąbelków w jamie brzusznej są kobiety. Jeśli nie chcesz mieć odstającego brzuszka, raz na zawsze pożegnaj słodkie, kolorowe bąbelki.