Szukaj
Close this search box.

Płaski brzuch bez wyrzeczeń

sposoby na płaski brzuch

Spis treści

Płaski brzuch to marzenie wielu kobiet. Te bardziej wytrwałe i wojownicze robią brzuch na siłowni. Te, które nie przepadają za wyczerpującymi ćwiczeniami, szukają innych rozwiązań. Jak to więc jest z tym brzuchem? Liczne badania na ten temat dowiodły, że płaski brzuch to w 70% efekt zdrowego jedzenia, a tylko w 30% ćwiczeń fizycznych. Trzeba pamiętać, że klasyczne „brzuszki” nie zrobią ładnego brzucha. One później mogą go ewentualnie wyrzeźbić. Najpierw jednak należy pozbyć się tkanki tłuszczowej. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że chcąc mieć płaski brzuch wcale nie trzeba przeprowadzać wielkich rewolucji. Wystarczy kilka sprytnych trików i po problemie!

Na płaski brzuch – probiotyki

Probiotyki to dobre kultury bakterii, które pomagają w trawieniu. To właśnie dzięki nim nasz brzuch ma szansę stać się płaski i tym samym ładnie wyglądać. Chcesz zgubić kilka nadprogramowych kilogramów i wysmuklić sylwetkę? Koniecznie jedz na śniadanie jogurty naturalne i kefiry.

Płaski brzuch to jedzenie bez pośpiechu

Szybkie i nerwowe jedzenie powoduje wzdęcia, w efekcie czego nasz brzuch staje się wypukły i zaczyna wystawać spod ubrań. Jedząc szybko, połykamy bowiem zbyt dużo powietrza, co powoduje problemy z trawieniem. Chcesz mieć płaski brzuch? Każdy posiłek jedz powoli, nie spiesząc się i dokładnie przeżuwając kęs po kęsie.

woda na odchudzanie

Ważna woda

Picie dużej ilości niegazowanej wody mineralnej to klucz do posiadania płaskiego brzucha. To właśnie woda przyczynia się do szybszego spadku wagi, a jednocześnie zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej w takich miejscach, jak brzuch, talia czy biodra. Chcąc mieć ładny brzuch trzeba pamiętać o wypijaniu wody w ilości ok. 2 litrów dziennie.

Jemy jabłka

W naturalnym osiągnięciu płaskiego brzucha pomogą też jabłka. Owoce te regulują metabolizm i zapobiegają wchłanianiu przez organizm tłuszczów. Dodatkowo posiadają mnóstwo błonnika zapewniającego uczucie sytości, co chroni przed podjadaniem niezdrowych przekąsek.

jabłka na płaski brzuch

Szybkie chodzenie

Aby stracić tkankę tłuszczową z okolic brzucha wcale nie trzeba biegać 10km dziennie. Wystarczy, że zaczniemy regularnie spacerować – najlepiej w szybkim tempie. Już 30 minutowe chodzenie (systematyczne!) rozkręci metabolizm i pomoże stracić kilka centymetrów w brzuchu.