Szukaj
Close this search box.

Chcesz mieć płaski brzuch? Pamiętaj o kilku kwestiach

Spis treści

Płaski brzuch to marzenie wielu kobiet. Już jakiś czas temu zapanowała moda na płaski brzuch i każda z nas staje na rzęsach, żeby taki mieć. Niestety, płaski brzuch to nie taka prosta sprawa. Nie uzyskamy go na „pstryknięcie palców”. Zazwyczaj musimy bardzo się „nagimnastykować” aby osiągnąć pożądane rezultaty. Większość z nas myśli, że aby mieć ładny brzuch trzeba wszystkiego sobie odmawiać i ćwiczyć każdego dnia. Nic bardziej mylnego. Ładny i płaski brzuch to przede wszystkim efekt właściwej diety. Ćwiczenia są tu tylko dodatkiem. Robienie tzw. brzuszków na nic się zda, jeśli na brzuchu będą widniały fałdki tłuszczu. Dopiero gdy pozbędziemy się tłuszczyku, ćwiczenia będą miały sens. Przede wszystkim pozwolą ładnie zarysować mięśnie. O czym należy pamiętać chcąc cieszyć się płaskim brzuchem?

Odpowiednia higiena jedzenia

Dieta, a raczej higiena jedzenia to numer jeden w walce o ładny brzuch. Przede wszystkim należy pamiętać, aby jeść mniej a częściej. Najadając się za dużo za jednym razem spowodujemy tylko wzdęcia, z którymi układ trawienny będzie miał problem. Bardzo ważna jest też regularność posiłków. Jeśli będziemy jeść co 2-3 godziny organizm nie będzie magazynował tkanki tłuszczowej, bo nie będzie się bał, że za chwilę będziemy go głodzić. Jedząc rzadko, o różnych porach spowolnimy metabolizm, przez co będziemy tyć i odkładać tkankę tłuszczową w okolicy brzucha. Należy też pamiętać, aby ostatni posiłek zjadać nie później niż 2 godziny przed snem. I jeszcze jedno – każdy posiłek należy spożywać bez pośpiechu, dokładnie przeżuwając kęs za kęsem.

płaski brzuch dieta

Właściwa dieta

Z produktów żywnościowych należy wyeliminować lub znacznie ograniczyć potrawy solone. Sól zatrzymuje wodę, co skutkuje większym obwodem brzucha. Czym zastąpić sól, aby potrawy miały smak? Ziołami. Bazylia, oregano, mięta, majeranek, czy koper genialnie podkręcają i wzbogacają smak rozmaitych dań. Ograniczyć należy także napoje gazowane i słodkie soki. Poza cukrem nie mają żadnych wartości odżywczych. Owoce należy jeść w pierwszej części dnia. W przeciwnym razie organizm będzie miał problem z ich trawieniem. Warto również zrezygnować z warzyw wzdymających, takich jak fasola, bób, groch, kapusta, cebula. I jeszcze jedno – niegazowana woda mineralna. Należy wypijać około 2 litrów wody dziennie. Jeśli nie lubisz smaku czystej wody, możesz dodać do niej kilka kropel soku z cytryny.

Aktywność fizyczna

Ćwiczenie brzuszków zostaw na później. Na samym początku skup się na spaleniu tkanki tłuszczowej. Jeśli chcesz mieć płaski brzuch musisz zadbać o aktywność fizyczną. Doskonale sprawdzą się tutaj biegi, marszobiegi i jazda na rolkach. Każdego dnia postaraj się też przejść około 10 tysięcy kroków. W ten sposób podkręcisz metabolizm i zaczniesz spalać tłuszcz – również ten z brzucha.

Masaże

Nie jest tajemnicą, że za płaskim brzuchem stoi też właściwa postawa ciała. Chodząc, stojąc czy siedząc pamiętaj o prostowaniu sylwetki. W ten sposób tłuszczyk nie będzie się brylować na brzuchu. Warto zaserwować też sobie masaże. Każdego dnia masuj brzuch okrężnymi ruchami. Aby osiągnąć lepsze efekty, do masażu stosuj kremy z kofeiną, które dodatkowo spalają tłuszcz.