Szukaj
Close this search box.

Cienkie włosy nie muszą być problemem. Sprawdź, jak dodać im objętości

sposoby na cienkie włosy

Spis treści

Cienkie włosy nie należą raczej to tych najbardziej pożądanych przez kobiety. Zazwyczaj są problemem i źródłem kompleksów. Bo przecież z każdej strony jesteśmy bombardowane reklamami, w których modelki mają tak bujne fryzury, że ledwo mieszczą się na zdjęciach czy w kadrze 😉 Owszem, gęste i zdrowe włosy są wizytówką każdej z nas. Ale to jeszcze nie koniec świata, że matka natura nie obdarowała nas bujną czupryną. Jeśli wdrożymy w życie kilka trików, to i nasze cienkie włosy staną się optycznie o wiele gęstsze i grubsze. I co najważniejsze – wcale nie musimy ich sztucznie zagęszczać! Co więc możemy zrobić, aby cienkie włosy były tylko przykrym wspomnieniem? Specjalnie dla Was zebrałam 3 metody na grubsze i piękniejsze włosy. One naprawdę działają cuda, mimo iż brzmią dość banalnie.

Odżywki? Tak, ale zawsze z umiarem!

Odżywianie włosów jest bardzo ważne. Tylko dobrze i właściwie odżywione włosy mają szansę wyglądać pięknie. Poza tym, odżywione włosy nie są podatne na uszkodzenia, łamanie czy matowienie. Na rynku dostępnych jest wiele odżywek i chętnie po nie sięgamy. Gdzie więc leży problem? W ilości stosowanego kosmetyku. Wiele kobiet ma tendencję do przesadzania z ilością lub częstotliwością stosowania preparatów odżywczych. Nakładamy je zbyt często i zbyt dużo. Efekt jest taki, że nasze włosy stają się bardzo przeciążone, przez co wyglądają na oklapnięte. Optycznie wygląda to tak, jakby było ich o połowę mniej. Uważajcie więc ile tej odżywki nakładacie na włosy i nie przesadzajcie. Nie bójcie się też sięgać po odżywki w sprayu, które są o wiele lżejsze od tych tradycyjnych.

odżywianie włosów

Włosy zawsze suszymy głową do dołu

Suszenie włosów z głową pochyloną w dół to chyba jeden z najłatwiejszych, jednocześnie najskuteczniejszych trików na bujniejszą fryzurę. Tego typu zabieg genialne podwaja objętość włosów i sprawia, że te są ładnie podniesione u nasady. Zamiast więc tradycyjnego suszenia mokrych włosów, pochylcie głowę do dołu i dopiero wtedy rozpocznijcie suszenie.

Cieniowanie włosów

Bardzo często kluczem do sukcesu jest idealnie dopasowana fryzura. Jeżeli macie bardzo cienkie włosy, zdecydujcie się na pocieniowanie ich. Taki zabieg fryzjerski zwiększy objętość włosów i pozwoli uzyskać efekt bujniejszej fryzury. Wycieniowane włosy będą sprawiały wrażenie, jakby było ich więcej. Podobny efekt zapewni skrócenie włosów. Dłuższe włosy zazwyczaj wyglądają na cieńsze, bo są ciężkie. Skracając długość włosów, od razu sprawicie, że będą wyglądały na bujniejsze.