Szukaj
Close this search box.

Co pozwoli nam szybko usnąć? Sprawdź 3 sprawdzone sposoby

sposob na sen

Spis treści

Zdrowy sen to zdecydowanie ten element naszego życia, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Im lepiej się wyśpimy, tym będziemy mieli więcej energii do życia, do wykonywania obowiązków, nauki, pracy. Istnieją specjalne sposoby, które pozwolą na szybkie zasypianie, możemy również korzystać z pomocy doświadczonych trenerów snu. Jeżeli chcemy rozwiązania tańszego, ale również skutecznego, warto zmienić swój styl życia oraz zwrócić uwagę na pewne aspekty, które obecnie mogą nie wydawać się nam takie oczywiste.

Żyjemy coraz bardziej intensywnie, wykonujemy coraz więcej pracy, mamy coraz więcej obowiązków. Tego rodzaju życie niesie za sobą nie tylko dużo przyjemności, ale również ogrom stresu, który musimy rozładować – najlepiej regularnie.

Jednym z najważniejszych elementów, które sprawią, że będziemy mogli zachować dobrą kondycję fizyczną, a także komfort psychiczny, jest oczywiście sen. Powinien być:

– regularny,
– spokojny,
– dopasowany do naszych potrzeb oraz naszego trybu życia,
– odbywający się w odpowiednich warunkach.

Jednym zdaniem – choć wydaje nam się, że zasypianie nie wymaga wysiłku i możemy zasypiać, jak chcemy, jesteśmy w błędzie. Do snu warto się dobrze przygotować.

Zasypianie o regularnych porach

Jedną z najważniejszych rzeczy jest to, aby kłaść się spać w miarę o regularnych porach. Powinniśmy o to zadbać, gdyż wtedy nasz organizm przyzwyczai się do regularności, zostanie zaprogramowany dokładnie w taki sposób, aby lepiej funkcjonować.

Brak bodźców. Wyciszenie organizmu

To kolejna kwestia, na którą trzeba zwrócić uwagę. W ciągu dnia jesteśmy niestety narażeni na bardzo dużą ilość bodźców np. kontakt z wieloma ludźmi, konieczność radzenia sobie ze stresem, dużą ilość czasu, którą musimy spędzić przed ekranem komputera, z telefonem w ręku. Na kilka godzin przed snem powinniśmy unikać zwłaszcza komputera, telewizora, telefonu, nie powinniśmy słuchać głośno muzyki.

Odpowiednie warunki w sypialni

Trzecia kwestia dotyczy aranżacji sypialni. Powinna być ona jak najbardziej stonowana, sprzyjająca relaksowi. Jasna kolorystyka ścian i delikatna kolorystyka mebli, łagodne – boczne oświetlenie, sprawna wentylacja, dobrze dobrany materac, poduszka, pościel – dzięki temu zarówno nasze ciało, jak również umysł, będą odpoczywać i będą biały odpowiednią możliwość na to, aby się relaksować. To przełoży się na szybsze zasypianie, ale również na to, że będziemy spać bez wybudzania się.