Szukaj
Close this search box.

Fluimucil Muko – pokonaj kaszel mokry!

lek na kaszel mokry

Spis treści

Kaszel potrafi zmęczyć i spędzić sen z powiek. Mało kto jednak wie, że w przebiegu infekcji jest on zbawieniem i wybawieniem. Ten naturalny odruch obronny pomaga naszemu organizmowi pozbyć się wirusów i bakterii odpowiedzialnych za zakażenie układu oddechowego. Mówiąc inaczej – kaszel jest próbą pozbycia się w wszelkich niechcianych gości. O ile na samym początku infekcji mamy zwykle do czynienia z kaszlem suchym, o tyle  bardziej zaawansowaną sprawą jest kaszel mokry. Pojawia się on w momencie, gdy już przejdziemy etap podrażniania receptorów kaszlowych i uruchamiania komórek rzęskowych.

Najważniejsze to ustalić rodzaj kaszlu

Aby zabrać się za leczenie kaszlu, musimy najpierw ustalić z jakim rodzajem kaszlu mamy do czynienia. Wiemy już, że na początku infekcji mamy do czynienia z kaszlem suchym. Zazwyczaj jest on bardzo dokuczliwy i… bolesny. Kaszel suchy jest duszący, głuchy i brzmi jak poszczekiwanie. Nierzadko powoduje podrażnienie tchawicy. Kaszląc nie odkrztuszamy żadnej wydzieliny. Kaszel mokry pojawia się po kaszlu suchym. Ten rodzaj kaszlu bardzo łatwo rozpoznać, gdyż towarzyszy mu odkrztuszanie gęstej i lepiej wydzieliny o zabarwieniu białym lub żółtawym. Kaszel mokry zazwyczaj brzmi jak głębokie bulgotanie i jest dość głośny.

Jakie leki na kaszel?

Kaszel suchy i mokry wymaga zastosowania innych preparatów leczniczych. Podczas kaszlu suchego stosujemy leki, które hamują odruch kaszlu i działają łagodząco na podrażnione gardło. Natomiast na  kaszel mokry stosujemy preparaty mukolityczne, które rozrzedzają wydzielinę i pomagają usunąć ją poprzez odruch kaszlu. Przy kaszlu mokrym warto szukać preparatów, które w swoim składzie posiadają:

– acetylocysteine

– bromheksyne

– ambroksol

– wyciągi roślinne

Fluimucil Muko – wsparcie przy kaszlu mokrym

fluimucil muko lek
Fluimucil Muko – lek na kaszel mokry

Gdy dokucza ci kaszel mokry możesz sięgnąć po Fluimucil Muko. Jest to lek w postaci granulatu do sporządzania roztworu doustnego. Lekarze polecają go do krótkotrwałego stosowania jako lek rozrzedzający wydzielinę dróg oddechowych i ułatwiający jej odkrztuszanie u chorych z objawami zakażenia w obrębie górnych dróg oddechowych. Głównym składnikiem Fluimucil Muko jest acetylocysteina – substancja czynna upłynniająca i zmniejszająca lepkość śluzu i wydzieliny śluzowo-ropnej. Lek ma przyjemny pomarańczowy smak i może być stosowany u dorosłych oraz dzieci od 7 roku życia.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!