Szukaj
Close this search box.

Gdy boli brzuch…

lek na ból brzucha

Spis treści

Ból brzucha może przytrafić się każdemu z nas. Spokojnie, to jeszcze nie koniec świata! Mimo, że dolegliwość jest dość nieprzyjemna i znacznie utrudnia normalne funkcjonowanie, możemy sobie z nią poradzić. Najważniejsze w tym wszystkim jest wiedzieć, jak działać aby szybko pozbyć się dyskomfortu. O ile ból brzucha pojawia się sporadycznie, o tyle nie musimy panikować. Wystarczy, że zmienimy nawyki żywieniowe, zadbamy o aktywność fizyczną i bardziej higieniczny styl życia i po problemie – wszystko wróci do normy. Jeśli jednak, dolegliwości bólowe utrzymują się przez dłuższy czas lub pojawiają zbyt często, wówczas warto skonsultować się z lekarzem.

Zazwyczaj sami jesteśmy sobie winni

Brutalna prawda jest taka, że większość dolegliwości ze strony układu pokarmowego spowodowana jest błędami, które sami popełniamy. Co robimy nie tak? Chociażby jemy niezdrowo, zbyt szybko, w biegu. Nie patrzymy na to, co ląduje na naszym talerzu. Często wybieramy jedzenie typu fast food. Bez umiary sięgamy po jedzenie tłuste, pikantne i smażone. Nie dawkujemy sobie cukru. Niekiedy żywimy się w przyulicznych budkach. Tak naprawdę nie trzeba wiele, aby poczuć na własnej skórze bunt ze strony brzucha. Bo jeśli nie zadbamy o jakość i higienę jedzenia, ten bunt prędzej czy później się pojawi.

Co nam pomoże?

Na ból brzucha jest wiele rozwiązań. Na początek warto spróbować zmienić dotychczasową dietę na bardziej lekkostrawną. Warto też odstawić lub przynajmniej zminimalizować do minimum używki, zwłaszcza kawę i papierosy. Nasz układ pokarmowy nie przepada za nimi. Doraźnie możemy zastosować domowe babcine sposoby, jak napar z rumianku. Działa on uspokajająco, rozluźniająco i łagodzi dolegliwości bólowe. Ulgę w bólu przyniesie też herbata ze świeżego imbiru lub napar z mięty. Można też spróbować wykonać delikatne masaże brzucha lub zastosować ciepłe okład na brzuch.

na ból brzucha pomocny będzie Iberogast

Profesjonalne wsparcie

Ulgę w bólu przyniosą też krople lub płyny doustne, jak np. Iberogast. Dzięki temu, że lek jest w pełni naturalny, można go stosować bez ograniczeń czasowych. Zazwyczaj Iberogast stosuje się przed lub w trakcie posiłku. Jak smakuje Iberogast? Na pewno nie jest nieprzyjemny. Jeśli lubicie zioła, to na pewno będzie dla Was smaczny. Smak Iberogast (http://www.iberogast.pl/pl/faq/) jest typowo ziołowy. Dla niektórych jest lekko gorzkawy, ale wynika to głównie z obecności takich ziół, jak ubiorek gorzki, liście mięty pieprzowej czy owoce kminku. Ogólnie rzecz biorąc, osoby na co dzień obcujące z ziołami polubią smak Iberogast już od pierwszej łyżeczki. Wszyscy inni, na pewno szybko się do niego przyzwyczają 🙂

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!