Szukaj
Close this search box.

Jak nakładać podkład

jak dobrze nałożyć podkład

Spis treści

My kobiety lubimy się malować. Jedne z nas preferują naturalny i subtelny make up. Inne malują się bardziej wyraziście, mocno podkreślając oczy lub usta. W obydwu przypadkach podstawą jest podkład. Dzięki niemu nasza twarz staje się gładka, a wszelkie niedoskonałości są mniej widoczne. Dobrze dobrany podkład optycznie wygładzi drobne zmarszczki i nawilży skórę. Mimo, że każdego dnia sięgamy po tego typu kosmetyk, nie każda z nas wie, jak nakładać podkład w prawidłowy sposób.

Zanim nałożysz podkład – oczyść skórę

Jak nakładać podkład? Na pewno nigdy nie rób tego bez wcześniejszego oczyszczenia skóry. Nie dość, że nie będzie się trzymał długo, to na dodatek może wyglądać nieestetycznie. Zanim rozpoczniesz malowanie twarzy najpierw umyj ją pianką lub żelem. Polecam żele peelingujące, które pomagają pozbyć się starego naskórka, dzięki czemu skóra wygląda na świeżą i promienną. Kolejny krok to serum i krem nawilżający. Dopiero potem podkład.

Czym nakładać podkład?

Kiedyś kobiety wklepywały podkład palcami. Dziś mają o wiele więcej możliwości. Istnieje bowiem szereg gadżetów ułatwiających aplikację podkładu. Moim numerem jeden jest „blender”. Do wyboru mamy też specjalne gąbeczki o różnej wielkości oraz pędzle. Gąbka będzie idealnym wyborem jeśli posiadasz suchą cerę, zaś pędzel sprawdzi się przy cerze tłustej i mieszanej.

czym nakładać podkład

Zwracaj uwagę na kolor podkładu

Wiesz już, jak nakładać podkład. Czas teraz na słów kilka o doborze właściwego koloru kosmetyku. Zawsze dobieraj podkład w zależności od pory roku. Latem, kiedy skóra jest opalona, wybieraj podkłady ciemniejsze. Zimą postaw na podkład jaśniejszy – tak, żeby kolor twarzy nie odbiegał od kolory szyi, bo wtedy efekt będzie karykaturalny. Nigdy nie kupuj kosmetyku w ciemno, bez wcześniejszego przetestowania go na twarzy. Będąc w drogerii pomaluj podkładem okolice żuchwy. Następnie wyjdź ze sklepu i sprawdź jego kolor w świetle dziennym. Wybierz ten, który idealnie scali się ze skórą.

Stosuj podkład odpowiedni dla typu skóry

Ważną kwestią jest też stosowanie podkładu odpowiadającego potrzebom skóry. Jeśli masz suchą skórę koniecznie postaw na podkład o płynnej konsystencji. Dzięki temu, kosmetyk nie obciąży skóry i nie spowoduje dodatkowego jej przesuszenia. Poza tym, przy płynnej konsystencji kosmetyku, nie będą widoczne wszelkie „suchości”, a więc przesuszone plamy na twarzy czy skórki. Jeśli posiadasz cerę tłustą i skłonną do świecenia, wybierz podkład matujący. Dzięki niemu okiełznasz mało estetyczny błysk na twarzy i tym samym twoja skóra będzie wyglądała ładnie i zdrowo.