Szukaj
Close this search box.

Jak podkręcić metabolizm?

szybki metabolizm

Spis treści

Na pewno nie raz słyszałaś, że dobry metabolizm przyczynia się do utrzymania idealnej wagi lub pomaga pozbyć się nadprogramowych kilogramów. Nie jest tajemnicą, że zbyt wolny metabolizm utrudnia odchudzanie i może powodować odkładanie się tkanki tłuszczowej w najbardziej newralgicznych częściach ciała. Dobra wiadomość jest taka, że nawet jeśli mamy powolny metabolizm, bo takie geny odziedziczyliśmy, to zawsze możemy go trochę podkręcić. W jaki sposób? O tym poniżej.

Na lepszy metabolizm – aktywność fizyczna

Zastanawiasz się jak podkręcić metabolizm? Zadbaj o systematyczną aktywność fizyczną. Wiele osób narzeka na wolny metabolizm, a jednocześnie większość dnia spędza albo przed telewizorem, albo przed komputerem. A nic się nie ruszy, jeśli my sami nie ruszymy pupy. Dzięki systematycznej aktywności fizycznej nasz metabolizm skutecznie przyspieszy i co ważne, nie będzie już chciał się zatrzymać. Dobrze, aby aktywność miała charakter mieszany. I tak np. ćwiczenia siłowe pozwolą wzmocnić siłę oraz masę mięśni. Natomiast ćwiczenia tlenowe sprawią, że do narządów i mięśni dotrze więcej utlenionej krwi, a metabolizm podniesie się nawet 20-krotnie w porównaniu do stanu spoczynkowego.

jak podkręcić metabolizm

Dieta na lepszy metabolizm

Dietetycy potwierdzają, że istnieją pewne produkty zawierające substancje czynne, które przyspieszają przemianę materii. Należą do nich m.in. zielona herbata, kawa, papryczki chili oraz imbir. Jedzenie ich pobudza wydzielanie soku żołądkowego oraz skutecznie przyspiesza przemianę materii. Tak więc, nie musisz już się zastanawiać, jak podkręcić metabolizm. Po prostu włącz do diety wcześniej wymienione produkty i gotowe!

dieta na lepszy metabolizm

Regularność też ma znaczenie!

Jedzenie odpowiednich produktów to jedno. Bardzo ważne jest też przestrzeganie stałych godzin jedzenia, gdyż to właśnie regularne jedzenie ma istotny wpływ na metabolizm. Dobrze jest więc tak zaplanować swój dzień, aby znaleźć w nim miejsce dla 5 posiłków zjadanych co 3 godziny. Proste, a jakże skuteczne rozwiązanie. Dzięki niemi organizm będzie wiedział, że nie musi zwalniać tempa i magazynować składników odżywczych na później, bo za chwilę dostanie następną porcję.