Szukaj
Close this search box.

Jak przyspieszyć spalanie tłuszczu

co spala tkankę tłuszczową

Spis treści

Zanim się obejrzymy przyjdzie wiosna, a zaraz za nią lato. Większość z nas chce w tym czasie wyglądać ładnie i… szczupło. Zapisujemy się więc na siłownię. Niektóre z nas zaczynają biegać lub jeździć na rowerze. Zmieniamy dietę na zdrowszą i mniej kaloryczną. Niestety… kilogramy nie lecą w dół tak szybko, jak byśmy tego chciały. Oczywiście to, że nie chudniesz 5-6kg miesięcznie, to bardzo dobrze. Lepiej chudnąć stopniowo, bo wtedy nie dopada nas efekt jo-jo. Ale, ale! Jest kilka skutecznych sposobów na podkręcenie spalania tłuszczu. Co robić?

Główna zasada – regularne jedzenie

Tajemnica smukłej sylwetki i skuteczniejszego odchudzania jest szalenie prosta. To regularne jedzenie. Regularne, a więc w odpowiednich odstępach czasowych. Dietetycy radzą, aby poszczególne posiłki jeść mniej więcej co 2-3 godziny. Dzięki temu zjemy 5 posiłków, a to jest optymalna ilość dań, która zapobiegnie uczuciu głodu i niezdrowemu podjadaniu. Poza tym, regularne jedzenie dobrze rozkręci metabolizm, który sprawnie działając będzie pomagał spalać tłuszcz.

jak spalić tkankę tłuszczową

Więcej białka w diecie

Jak przyspieszyć spalanie tłuszczu? Zacznij jeść więcej białka. Ale nie chodzi tu o białkowe odżywki, tylko produkty naturalnie obfitujące w białko. Dzięki temu tłuszczyk będzie spalał się szybciej i efekty odchudzania będą bardziej widoczne. Dzieje się tak dlatego, że nasz organizm potrzebuje więcej energii, aby spalić białko. Mówiąc inaczej – musimy się bardziej napracować, żeby strawić zjedzone produkty białkowe.

Jak przyspieszyć spalanie tłuszczu? Ćwicz!

Wiadomo, że ćwiczenia to skuteczne rozwiązanie, żeby spalić tłuszczyk. Ale uwaga! Aby tak się działo, musimy trenować minimum 35 minut. Dlaczego? Bo w pierwszych 30 minutach organizm spala wyłączne glikogen. Dopiero po tych 30 minutach bierze się za tłuszcz. Wnioski są takie – jeśli chcesz spalić tłuszcz musisz ćwiczyć dłużej niż pół godziny. Jeśli biegasz – biegaj przynajmniej 45 minut. Jeśli jeździć na rowerze, spróbuj popedałować około godziny. Jeśli lubisz fitness, ćwicz 45-60 minut.

spalanie tkanki tłuszczowej

Spalamy tłuszcz – nie mięśnie!

Wiele osób popełnia karygodny błąd, w wyniku czego spala mięśnie, a nie tłuszcz. Chodzi tu o dietę przed i po treningu. Na około 2 godziny przed ćwiczeniami, zjedz posiłek składający się z białka i odrobiny węglowodanów. Nigdy nie zapominaj zjeść po treningu!