Jaki powinien być materac przeciwodleżynowy?

zdrowy kregoslup

Spis treści

W przypadku, gdy zachodzi konieczność opiekowania się na przykład seniorem, który większość czasu leży, powinniśmy szczególną uwagę zwrócić na konieczność profilaktyki odleżyn. Zalecane jest stosowanie specjalnego materaca przeciwodleżynowego, środków do pielęgnacji osoby leżącej, jak również kosmetyków do nawilżania skóry. W ten sposób unikniemy problemów i konieczności leczenia odleżyn.

Zakup dobrej jakości sprzętu medycznego, jak również innego rodzaju wyposażenia, dzięki któremu będziemy mogli skuteczniej, wygodniej, lepiej i sprawniej opiekować się seniorem lub leżącym członkiem rodziny, nie jest łatwym zadaniem.

W pierwszej kolejności musimy znaleźć dobry i dobrze wyposażony sklep medyczny, z drugiej zaś kupić dokładnie takie produkty, które z naszego punktu widzenia będą odpowiednie. Materace przeciwodleżynowe są istotnym elementem wyposażenia i produktem, który powinien znajdować się w domu.

Specjalna konstrukcja materaca przeciwodleżynowego umożliwia usprawnienie przepływu krwi, zapewnia optymalną pracę mięśni, pozwala na systematyczną zmianę pozycji osoby leżącej, a tym samym minimalizację problemów skórnych, w tym wystąpienia odleżyn.

Jak kupić materac przeciwodleżynowy?

Warto skontaktować się ze sprawdzonym sklepem medycznym, w którym otrzymamy kompleksową pomoc. Nowoczesne materace przeciwodleżynowe kupimy w https://www.ortmed.pl/.

Sprzedawca powinien dokładnie zaprezentować nam materac, opowiedzieć o jego zaletach oraz przede wszystkim sposobie działania. Dzięki temu będziemy dokładnie wiedzieć, jaki produkt kupujemy.

Zobacz także: https://ozled.pl/do-czego-sluza-materace-przeciwodlezynowe/

Jakie są najważniejsze zalety materaca przeciwodleżynowego?

Dobry materac przeciwodleżynowy przede wszystkim będzie odpowiednio dopasowany do potrzeb osoby leżącej. Powinien mieć odpowiedni rozmiar, dobrze pasować do łóżka, na którym odpoczywa użytkownik.

Dobre cechy materaca przeciwodleżynowego to:

– łatwość składania, rozkładania i przechowywania,
– dobra jakość wykonania,
– estetyka wykonania,
– sprawne działanie mechanizmu ciśnieniowego,
– możliwość różnorodnej zmiany pozycji ciała,
– skuteczność działania,
– sprawne umożliwienie pracy mięśni, przepływu krwi, wentylacji.

Materac przeciwodleżynowy powinien być także bezpieczny. Oglądając różne modele, zawsze powinniśmy kierować się jakością wykonania. Musimy pamiętać, że będzie to wyposażenie użytkowane intensywnie, które z zasady ma poprawić komfort opieki nad osobą leżącą, a nie przysparzać kolejnych problemów.