Szukaj
Close this search box.

Jak wybrać najlepszy materac dla dziecka?

materac dla dziecka nie może być zbyt twardy

Spis treści

Sen to zdrowie, regeneracja dla organizmu, mówi się też, że podczas snu dzieci rosną… Statystycznie dorosły człowiek przesypia 1/3 doby, a niemowlęta czy małe dzieci jeszcze więcej. W tym kontekście komfortowe miejsce do spania nabiera szczególnego znaczenia, dlatego wielu rodziców zadaje sobie pytanie – jaki materac dla dziecka wybrać. Zwłaszcza, że wybór jest szeroki i bardzo różnorodny.

Rodzaje materaców

Wielu dorosłych pamięta z dzieciństwa skrzypiące i średnio wygodne łóżka, które w ciągu dnia stawały się idealną… trampoliną. W takich materacach umieszczone były sprężyny, które niestety nie zapewniały dobrego podparcia i komfortu. Nowoczesne materace sprężynowe są o wiele lepszej jakości, pokryte zabezpieczającą warstwą. Nadal jednak nie stanowią najlepszego wyboru dla małego dziecka, ze względu na twardość i małą elastyczność.

Materace kieszeniowe zapewnią lepsze podparcie punktowe, ponieważ sprężyny są umieszczane w specjalnych kieszonkach wykonanych np. z pianki poliuretanowej, lateksowej lub maty kokosowej. Będzie to dobry materac dla dziecka w wieku szkolnym czy nastolatka.

Materace lateksowe to poziom wyżej, jeśli chodzi o elastyczność. Zapewniają komfort niezależnie od gabarytów użytkownika. Ze względu na właściwości antyalergiczne będzie to dobre rozwiązanie dla osób, które borykają się z uczuleniami, również dla małych dzieci. Warto jednak wybrać dla malucha czy noworodka materac o jak największej zawartości naturalnego lateksu.

Materac piankowy dla dziecka to zdecydowanie najbardziej polecany wybór. Charakteryzuje się najlepszą elastycznością, wentylacją i dopasowaniem do kształtu oraz gabarytów ciała. Materace piankowe termoelastyczne reagują także na zmianę temperatury ciała i zapewniają optymalne podparcie. Pod tym linkiem znajdziecie więcej informacji o materacach dla dzieci.

Materac dla dziecka z pianką memory

Na czym polega owa „pamięć” i dlaczego będzie to doskonały materac piankowy dla dziecka? Warto wiedzieć, że jest to materiał opracowany przez specjalistów z NASA na potrzeby… kosmonautów, a zatem jest to naprawdę najbardziej zaawansowana technologia. Wykorzystuje się ją również w poduszkach ortopedycznych.

Materac z pianką memory szybko dopasowuje się do kształtu ciała i „zapamiętuje” ułożenie dla różnych pozycji śpiącej osoby. Ponadto zapewnia doskonałą wentylację, odprowadza nadmiar ciepła oraz wilgoć. Jeśli rodzic zastanawia się, jaki materac wybrać dla noworodka czy małego dziecka z alergią, odpowiedzią będzie właśnie pianka memory, która zapobiega rozwojowi roztoczy i bakterii.

materac dla dziecka nie powinien być zbyt miękki

Nowoczesne materace piankowe TEMPUR®

Zakup dobrego materaca to inwestycja w zdrowie dziecka. Dlatego warto wziąć pod uwagę produkt lidera w tej dziedzinie, czyli materac piankowy dla dziecka TEMPUR®. W tych nowoczesnych materacach zastosowano tzw. otwartą strukturę pianki, dzięki czemu nie ma mowy o nagrzewaniu się ich powierzchni, są przewiewne, zapewniają komfort termiczny. Na plus zapisuje się też pokrowiec, który z łatwością można zdjąć i wyprać, co pozwala utrzymać walory higieniczne i świeżość. Kolejny atut, jeśli chodzi o wybór materaca piankowego dla dziecka, to różne twardości, dzięki czemu można wybrać materac zarówno dla noworodka, przedszkolaka, jak i dorastającej nastoletniej pociechy.

Więcej informacji na temat zalet pianki memory i materaców TEMPUR®.