Szukaj
Close this search box.

Nawilżanie skóry – sposób na piękny wygląd

co do nawilżania skóry

Spis treści

To, że każda z nas chce być wiecznie młoda, piękna i powabna, to nawet nie podlega dyskusji. Kiedy wyglądamy pięknie, również nasze samopoczucie jest wyjątkowe. Jesteśmy pewne siebie i dumnie kroczymy przez życie. Czy wiesz, że najprostszą drogą do bycia piękną jest nic innego, jak nawilżanie skóry. Bez tej prostej czynności nie ma mowy o pięknym i zdrowym wyglądzie. Gdy naskórek staje się przesuszony, zlokalizowana wokół kolagenu i elastyny woda migruje, pozostawiając te białka właściwie bezbronne, w efekcie czego stają się delikatne i ulegają zniszczeniu. To sprawia, że na skórze zaczynają pojawiać się zmarszczki, bruzdy i nierówności. Również kolor cery zaczyna być daleki od ideału. Tak więc, jeśli chcesz być piękna, najpierw musisz zadbać o właściwe nawilżanie skóry.

Jakie kosmetyki do nawilżania skóry?

W dzisiejszych czasach nietrudno o kosmetyki o działaniu nawilżającym. Tak naprawdę nawilżające kremy i maski dostępne są dla każdego typu skóry. Bo jak wiadomo, każdy rodzaj cery potrzebuje solidnej porcji nawilżenia. Potrzebuje jej również skóra tłusta i mieszana, o czy niestety dość często zapominamy. Co więcej! Skóra tłusta i mieszana może potrzebować nawilżenia bardziej niż przykładowo cera sucha, ponieważ jednym z powodów nadprodukcji sebum jest zachwianie równowagi hydrolipidowej poprzez niewystarczający poziom nawodnienia naskórka. Doskonałym wyborem, jeśli chodzi o kosmetyki nawilżające będą te, które w swoim składzie posiadają kwas hialuronowy. Sprawdzą się one również w przypadku cery mieszanej. Lekka konsystencja takiego kremu zapewni świeżość strefie T, a obecność kwasu hialuronowego przyniesie ukojenie odwodnionym policzkom. Jeśli masz skórę z pierwszymi oznakami starzenia, poszukaj kremu nawilżającego z dodatkiem elastyny i kolagenu.

krem nawilżający do twarzy

Głębokie nawilżanie skóry – co wybrać?

Skóra, która szybko traci nawilżenie, równie szybko się starzeje. Do tego łatwo ulega podrażnieniu ze względu na zaburzoną równowagę hydrolipidową oraz osłabiony mechanizm obronny skóry. Jeśli masz z tym problem, koniecznie rozejrzyj się za kremami bogatymi w intensywnie nawilżające i kojące składniki. Jednym z nich jest oliwa z oliwek, która dzięki bogatej zawartości kwasów tłuszczowych oraz polifenoli jest jednym z najlepszych surowców kosmetycznych. Im łatwiej twoja skóra się odwadnia, tym bardziej powinnaś wzbogacić swoją kosmetyczkę o preparaty na bazie oliwy.

Nawilżanie skóry suchej

Skóra sucha wymaga szczególnej troski. Jeśli nie zadbamy o nią w odpowiednim momencie, szybko ulegnie uszkodzeniu. Stanie się zaczerwieniona i podrażniona. Zacznie swędzieć i piec. Jaki krem nawilżający będzie tu najlepszy? Na pewno dobrym rozwiązaniem będzie produkt z kolagenem, który z łatwością uzupełni niedobory nawilżenia naskórka, a jednocześnie stworzy na jego powierzchni film ochronny. W efekcie zabezpieczy skórę nie tylko przed utratą odzyskanego komfortu, ale również przed agresywnymi czynnikami zewnętrznymi.