Szukaj
Close this search box.

S.O.S dla zapalenia cewki moczowej

zapalenie cewki moczowej objawy

Spis treści

Układ moczowy jest szalenie delikatny, przez co bardzo podatny na różnego rodzaju infekcje, w tym nieprzyjemne zapalenie cewki moczowej. Szczególnie kobiety narażone są na choroby cewki moczowej, co wynika z faktu, że kobieca cewka jest o wiele krótsza od męskiej. Poza tym bliskie sąsiedztwo pochwy, która wykazuje dużą wilgotność, także sprzyja częstym infekcjom. Zapalenie cewki moczowej bardzo często bywa nazywane zapaleniem pęcherza miodowego miesiąca, gdyż często występuje u młodych mężatek, które są wyjątkowo aktywne seksualnie. Liczne badania udowodniły z resztą, że częste stosunki płciowe lub zbliżenia z nowym partnerem, sprzyjają infekcjom układu moczowego. Jakie są objawy zapalenie cewki moczowej, a także jak sobie pomóc? O tym poniżej.

Typowe objawy zapalenia cewki moczowej

Chory układ moczowy daje zazwyczaj bardzo charakterystyczne objawy. Wśród najczęściej występujących wymienia się częstomocz, zwłaszcza intensywne oddawanie moczu nocą, a także dyskomfort podczas oddawania moczu i bóle podbrzusza. Inne, charakterystyczne objawy zapalenia cewki moczowej to: nagła potrzeba oddania moczu, zmieniony zapach moczu oraz krwiste zabarwienie moczu związane z obecnością w moczu krwi. Zapalenie cewki moczowej może spowodować także ból lub pieczenie w trakcie oddawania moczu. Więcej na ten temat tutaj. Ps. U dzieci, chory układ moczowy może objawiać się gorączką, brakiem apetytu, rozdrażnieniem i wymiotami.

Co robić w razie wystąpienia niepokojących objawów

Jeśli podejrzewamy, że możemy cierpieć na zapalenie cewki moczowej, wówczas powinniśmy zgłosić się do lekarza w celu ustalenia przyczyny dolegliwości i postępowania leczniczego. Zwykle konieczne będzie wykonanie badania moczu, a niekiedy również krwi lub badań obrazowych. Możemy także spróbować samodzielnie rozprawić się z problemem. W tym celu należy sięgnąć po lek, który w swoim składzie ma furaginę. Osobiście polecam Wam UROintima FuragiActive. Lek dostępny jest bez recepty i wykazuje dużą skuteczność w leczeniu chorób układu moczowego, zwłaszcza zapalenia cewki moczowej. Dużym plusem leku jest to, że działa na wiele gatunków Gram-ujemnych (w tym bakterię E. coli, która w ok. 90% przypadków jest przyczyną zakażenia dróg moczowych) i część bakterii Gram-dodatnich.

skuteczny lek na zapalenie układu moczowego
lek na zapalenie cewki moczowej

Jak dbać o zdrowy układ moczowy?

Układ moczowy wcale nie musi być problemem. Warunek jest tylko jeden – musimy odpowiednio o niego zadbać. Co robić, aby nasze drogi moczowe pozostawały w dobrej formie i były problemem? Przede wszystkim pamiętajmy, aby każdego dnia wypijać minimum 1,5 litra wody. Bardzo ważną kwestią jest staranna higiena intymna oraz przestrzegania jednej zasady – podcierania się od przodu do tyłu, nigdy odwrotnie! Tylko tyle i aż tyle, aby cieszyć się dobrym zdrowiem.