Szukaj
Close this search box.

Syrop na suchy kaszel i specyfiki z domowej spiżarni

co na kaszel suchy

Spis treści

Kaszel suchy uznawany jest za najbardziej dokuczliwy typ kaszlu. W przeciwieństwie do kaszlu mokrego jest bezproduktywny, a więc nie towarzyszy mu żadna wydzielina. Przez to kaszel suchy bywa bardzo męczący i bolesny. Powtarzające się bezproduktywne kasłanie może powodować ból gardła i bóle w klatce piersiowej. Do tego może zaburzać jakość snu i utrudniać oddychanie. Jak sobie pomóc w tej całej męce? Na pewno zbawienny będzie syrop na suchy kaszel i nawilżanie błon śluzowych. Pomocne będą też specyfiki z domowej spiżarni, jak herbatka z lipy, czosnek, cebula i miód.

Syrop na suchy kaszel

Walcząc z suchym i bezproduktywnym kaszlem warto sięgnąć po syrop na suchy kaszel. Obecnie wiele specjalistycznych produktów można nabyć w aptece bez recepty, m.in. Mucosolvan – syrop, który przywraca prawidłową czynność dróg oddechowych. Na stronie producenta (tutaj: http://mucosolvan.pl/products/mucotussol-cough-reliever-syrup) można dowiedzieć się więcej o przyczynach i sposobach leczenia kaszlu oraz o zastosowaniu leku.

Na suchy kaszel: nawilżanie śluzówki

Syrop na suchy kaszel to jedno. W leczeniu uporczywego kaszlu bezproduktywnego nie obejdzie się także bez nawilżania błon śluzowych. Specjaliści zgodnym głosem przyznają, że kaszel suchy wymaga intensywnego nawilżania. Błonę śluzową nawilżamy wypijając każdego dnia duże ilości płynów. Dobrze sprawdzi się tu letnia woda z dodatkiem miodu lub herbatki z lipy.

leczenie kaszlu suchego

Na suchy kaszel: inhalacje

Doskonałym sposobem na męczący kaszel są inhalacje. Można je wykonać z soli fizjologicznej oraz olejków eterycznych. Inhalacje skutecznie nawilżą drogi oddechowe, pomogą w ewakuacji wydzieliny i tym samym przyniosą wyraźną ulgę.

Na suchy kaszel: nawilżanie powietrza

Ulgę w męczącym kaszlu przyniesie też nawilżanie pomieszczenia, w którym spędza się większość czasu. W tym celu niezbędne będą specjalne urządzenia produkujące parę. Jeśli nie mamy w domu nawilżacza powietrza, powinniśmy rozwiesić na grzejnikach mokre ręczniki.

domowe sposoby na kaszel suchy

Cuda z domowej spiżarni

Również wiele produktów, które posiadamy we własnej kuchni, mogą wspomóc walkę z kaszlem suchym. Przede wszystkim miód, który działa antybakteryjnie i leczniczo. Łagodzi suchy kaszel, zwłaszcza jego nocne napady. Idealnym rozwiązaniem będzie też czosnek, nazywany naturalnym antybiotykiem. Dzięki temu, że ma działanie przeciwwirusowe i antybakteryjne, zahamuje rozwój infekcji i przyspieszy zdrowienie. Warty uwagi jest też imbir, który można spożywać solo lub dodawać go do herbaty z miodem. Imbir rozgrzewa organizm, a także stymuluje organizm do oczyszczania dróg oddechowych.