Szukaj
Close this search box.

Jak zregenerować włosy po lecie?

jak naprawić włosy po lecie

Spis treści

Wakacje, wakacje i po wakacjach. Wracamy opalone, szczęśliwe, zrelaksowane i… ze zniszczonymi włosami. Spokojnie. To, że nasza fryzura jest obecnie w gorszej formie, to norma. Niestety, to co sprawia frajdę nam, niekoniecznie służy naszym włosom. Nie tylko słońce ma na nie zły wpływ. Negatywnie może działać słona woda lub chlorowana woda w basenie, do tego suche powietrze, wiatr, piasek… Można wymieniać i wymieniać. Dobra wiadomość w tym wszystkim jest taka, że przy niewielkim wysiłku, możemy uratować nasze włosy. Jak zregenerować włosy po lecie? Oto moje niezawodne sposoby.

Odpowiedni szampon

Inwestycja w dobry szampon to podstawa akcji naprawczej. Warto skupić się na produktach, które działają naprawczo i regeneracyjne – odżywiają włosy i głęboko je nawilżają. Dobrze jest także przy każdym myciu głowy wykonać masaż, który pobudzi mieszki włosowe do działania. I jeszcze jedno – każde mycie włosów kończymy letnim strumieniem wody. Dzięki temu łuski włosów zostaną zamknięte, a nasza fryzura zyska blask.

Na suche włosy – intensywne nawilżanie

Włosy po wakacjach są zazwyczaj bardzo przesuszone. Co za tym idzie, mają większą tendencję do puszenia się i łamania. Nie błyszczą się i przez to wyglądają jak siano. Co możemy zrobić? Przede wszystkim zafundować im kurację nawilżającą. Niezbędna będzie tu dobra odżywka nawilżająca. Aby kosmetyk zadziałał jeszcze lepiej – nałóż go na włosy i nie spłukuj od razu, tylko pozostaw na około 20-30 minut. Możesz też owinąć włosy folią i pozostawić do wygrzania.

regeneracja włosów po lecie

Wizyta u fryzjera

Jak zregenerować włosy po lecie? Skutecznym rozwiązaniem jest też wizyta o profesjonalnego fryzjera, zwłaszcza jeśli włosy są bardzo zniszczone. Fryzjer nie tylko zaproponuje odpowiednie zabiegi naprawcze, jak np. sauna na włosy, ale także odpowiednio podetnie włosy, dzięki czemu te zyskają nowe życie. Jeśli nie zechcesz radykalnie zmienić fryzury, powinnaś zgodzić się przynajmniej na podcięcie końcówek. Ten prosty zabieg pomoże zregenerować włosy.

regeneracja włosów po wakacjach

Jak zregenerować włosy po lecie? Zmień dietę

Odpowiednia pielęgnacja włosów, to jedno. Wizyta u fryzjera – to drugie. Ważna jest także dieta. Nasze włosy potrzebują teraz witamin i minerałów, które zadbają o szybszy ich powrót do formy. W twoim codziennym menu nie powinno zabraknąć warzyw strączkowych, pełnoziarnistego pieczywa i płatków owsianych, które są świetnym źródłem witamin z grupy B. Nie może też zabraknąć orzechów i pestek dyni, a także ryb obfitujących w kwasy tłuszczowe omega 3. Nie zaszkodzi również sięgnąć po suplementy diety zawierające skrzyp polny.